Opakowania - Koperty Kartonowe

Przygotowując  przesyłkę  do transportu, warto upewnić się , że dotrze ona do celu w idealnym, nienaruszonym stanie. Zabrudzenie, pogniecenie czy przemoknięcie w przypadku oficjalnej korespondencji, dokumentów, książek  lub materiałów reklamowych może stanowić duży problem. Idealnym zabezpieczeniem takich przesyłek są  wytrzymałe i estetyczne  koperty kartonowe.

Najważniejsza zaleta takiego opakowania jest jego wytrzymałość.  Koperta wykonana jest ze sztywnego kartonu  odpornego na rozerwanie  i zagniecenia, dzięki czemu zawartość jest doskonale chroniona w czasie transportu.   Karton można również  uszlachetnić poprzez foliowanie i w ten sposób zabezpieczyć przed działaniem wilgoci. Na kopertach kartonowych można umieścić  również dowolny nadruk  , który staje się idealnym przekazem reklamowym.

Koperty kartonowe cieszą się również popularnością dzięki wygodzie użytkowania. Po umieszczeniu zawartości w kopercie wystarczy zdjąć pasek klejowy i  trwale zamknąć opakowanie. Poszczególne model mogą się różnić sposobem zamykania i otwierania, jednak każde z nich gwarantuje nienaruszalność dostarczanej przesyłki. Firma Spanton produkuje również koperty pozwalające na wielokrotne zamykanie i otwieranie  - pasek klejowy został zastąpiony przez wytrzymałe  i wygodne rzepy.

Dużą zaletą kopert kartonowych jest ich uniwersalny charakter, wielofunkcyjność, możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb.  Dzięki dużej różnorodności dostępnych modeli , nietypowe wymiary przesyłki nie stanowią problemu.  Możemy wyprodukować kopertę w dowolnym kształcie .

Bardzo ważny jest aspekt ekologiczny – karton jest surowcem biodegradowalnym ,  w pełni podlega  recyklingowi , dzięki czemu nie powoduje degradacji środowiska naturalnego.