Koperty kartonowe

Z racji swej gramatury, karton jest dużo bardziej wytrzymałym materiałem papierniczym. Wykorzystanie kopert kartonowych to szereg zalet dla użytkowników, którzy zdecydują się na wybranie tego rodzaju ochrony dla swoich przesyłek. Koperty kartonowe dużo lepiej zabezpieczają przesyłkę przed zniszczeniem, jednocześnie pozostając atrakcyjnym narzędziem reklamowym firmy.

 

Firma dysponuje zaawansowanym zapleczem produkcyjnym. Posiadamy nowoczesny park specjalistycznych urządzeń poligraficznych, który gwarantuje ekonomiczną, wydajną pracę i szybkie realizowanie różnego rodzaju zleceń.

Zlecenia nisko- i wysokonakładowe

Wykonujemy zarówno zlecenia mniejsze o nakładzie 500 szt., jak również wysokonakładowe zamówienia na wiele tysięcy sztuk kopert.

W naszej pracy wykorzystujemy zarówno druk offsetowy jak i cyfrowy. Te dwie techniki drukowania pozwalają nam na umieszczenie na kopertach kartonowych dowolnych grafik oraz druku personalizowanego.

Koperty zgodne z życzeniem klienta

Jesteśmy w stanie wykonać każdą kopertę standardową lub nietypową, która mieści się w rozmiarze od minimalnego formatu – 100x80 mm do maksymalnego – 500x353 mm.

Do produkcji dowolnych kopert wykorzystujemy kartony: GC1 / GC2 / GD2.

Koperty kartonowe możemy uatrakcyjnić z pomocą różnorodnych technik uszlachetniania:

·         foliowanie – folia błyszcząca, matowa, soft touch, antiscratch,

·         lakierowanie – lakier UV wybiórczy, strukturalny, perłowy, zapachowy, fosforyzujący,

·         hot stamping,

·         tłoczenie – wklęsłe lub wypukłe,

Rodzaje zamknięć

Zdecydowana większość kopert kartonowych jest przez nas wyposażana w standardowe zamknięcie HK z paskiem klejącym.

Coraz większa ilość klientów preferuje zamknięcie z zipperem, który bardzo ułatwia otwieranie bez ryzyka uszkodzenia koperty lub jej zawartości. Dlatego proponujemy uzupełnienie zamknięcia o wygodną perforację.

Niektóre firmy potrzebują kopert wykonanych z kartonu, które można często otwierać i zamykać. W takich przypadkach oferujemy rzepy, które znakomicie sprawdzają się jako zamknięcie wielokrotnego otwierania.  

Zastosowanie kopert kartonowych

Wytrzymałe i trwałe koperty kartonowe znakomicie chronią swoją zawartość, dlatego bez obaw o zabrudzenie czy uszkodzenie, można w nich przesyłać :

·         wyjątkowo ważne dokumenty czy szczególną korespondencję biznesową,

·         książki, katalogi, kalendarze lub broszury,

·         gadżety reklamowe lub inne płaskie przedmioty dołączane w ramach promocji firmy.

Przygotowując  przesyłkę  do transportu, warto upewnić się , że dotrze ona do celu w idealnym, nienaruszonym stanie. Zabrudzenie, pogniecenie czy przemoknięcie w przypadku oficjalnej korespondencji, dokumentów, książek  lub materiałów reklamowych może stanowić duży problem. Idealnym zabezpieczeniem takich przesyłek są  wytrzymałe i estetyczne  koperty kartonowe.

Najważniejsza zaleta takiego opakowania jest jego wytrzymałość.  Koperta wykonana jest ze sztywnego kartonu  odpornego na rozerwanie  i zagniecenia, dzięki czemu zawartość jest doskonale chroniona w czasie transportu.   Karton można również  uszlachetnić poprzez foliowanie i w ten sposób zabezpieczyć przed działaniem wilgoci. Na kopertach kartonowych można umieścić  również dowolny nadruk  , który staje się idealnym przekazem reklamowym.

Koperty kartonowe cieszą się również popularnością dzięki wygodzie użytkowania. Po umieszczeniu zawartości w kopercie wystarczy zdjąć pasek klejowy i  trwale zamknąć opakowanie. Poszczególne model mogą się różnić sposobem zamykania i otwierania, jednak każde z nich gwarantuje nienaruszalność dostarczanej przesyłki. Firma  produkuje również koperty pozwalające na wielokrotne zamykanie i otwieranie  - pasek klejowy został zastąpiony przez wytrzymałe  i wygodne rzepy.

Dużą zaletą kopert kartonowych jest ich uniwersalny charakter, wielofunkcyjność, możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb.  Dzięki dużej różnorodności dostępnych modeli , nietypowe wymiary przesyłki nie stanowią problemu.  Możemy wyprodukować kopertę w dowolnym kształcie .

Bardzo ważny jest aspekt ekologiczny – karton jest surowcem biodegradowalnym ,  w pełni podlega  recyklingowi , dzięki czemu nie powoduje degradacji środowiska naturalnego.

Podczas całego procesu produkowania kopert kartonowych służymy pomocą oraz fachową radą.

Zapraszamy do działu Realizacje, gdzie można zobaczyć nadruki na kopertach, jakie zrealizowaliśmy dla naszych klientów.