Koperty kartonowe - doskonała ochrona podczas wysyłki

Koperty kartonowe - doskonała ochrona podczas wysyłki

Przygotowując przesyłkę do transportu, warto upewnić się, że dotrze ona do celu w nienaruszonym stanie. Szczególne znaczenie ma to w przypadku delikatnych i cennych zawartości, zwłaszcza tych wykonanych z papieru. Zabrudzenie, pogniecenie czy przemoknięcie w przypadku oficjalnej korespondencji, książek, dokumentów lub materiałów reklamowych może stanowić duży kłopot. Ich idealnym zabezpieczeniem będą wytrzymałe i estetyczne koperty kartonowe.

Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest wytrzymałość. Koperta wykonana jest z materiału odpornego na rozerwanie i przebicie, dzięki czemu zawartość jest doskonale chroniona w czasie transportu. Karton jest dużo trwalszy od standardowego papieru, a dzięki dodatkowemu uszlachetnieniu poprzez foliowanie można dodatkowo uodpornić go na działanie wilgoci.

Koperty kartonowe są idealnym nośnikiem reklamy i informacji.

Zdecydowanie większość Klientów umieszcza nadruk i nadaje im w ten sposób bardzo oryginalny i elegancki wygląd. Grafika jaka może znajdować się na kopertach kartonowych zależy tylko od pomysłu i fantazji projektanta i Klienta.

Wartą podkreślenia zaletą kopert z kartonu jest uniwersalny charakter i możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb. Dzięki dużej różnorodności dostępnych modeli nietypowe wymiary przesyłki nie będą stanowić najmniejszego problemu.

Tego rodzaju koperty cieszą się popularnością dzięki wygodzie użytkowania. Po umieszczeniu zawartości w środku wystarczy odbezpieczyć pasek klejowy i zamknąć opakowanie. Poszczególne modele mogą różnić się sposobem otwierania, ważne jednak, by nie naruszyć przy tym przesyłki, co bardzo często zdarza się w przypadku standardowych kopert z papieru. Na rynku dostępne są również modele pozwalające na wielokrotne otwieranie i zamykanie – klej zastąpiony został w nich przez wytrzymałe i wygodne rzepy.

Nie wolno zapominać o aspekcie ekologicznym – karton jest surowcem biodegradowalnym i w pełni podlega recyklingowi, dzięki czemu nie powoduje degradacji środowiska naturalnego.