Do czego służą koperty kartonowe?

W jaki sposób zabezpieczyć przesyłkę przed zgnieceniem, podarciem czy zawilgoceniem? Czy konieczne jest owijanie jej w warstwy folii? Co zrobić z dokumentami, które muszą pokonać dużą odległość w nienaruszonym stanie? Odpowiednim rozwiązaniem będą kartonowe koperty!

Do czego służą koperty kartonowe?

Wiele osób może myśleć, że są to zwyczajne warianty, tylko nieco sztywniejsze. Jest to błąd - ich zadaniem jest utrzymanie przesyłki w jak najlepszym stanie, bez jakichkolwiek zagięć, zgnieceń czy otarć. Ile razy zdarzyło się, że zamówiona książka czy ulotki reklamowe przyszły zgniecione lub z uszkodzeniami? Chyba każdy z nas miał taką sytuację - łączy się ona zazwyczaj ze zdenerwowaniem oraz zwykłym zawodem. Można byłoby jednak temu zapobiec, gdyby wykorzystano odpowiednie sposoby przesyłki.

Koperty kartonowe to więc nie tylko rozwiązania dla ważnych dokumentów, ale również dla zamówień. Jeśli prowadzisz sklep lub firmę i chcesz, aby Twoi klienci zawsze otrzymywali produkt w nienaruszonym stanie, warto zdecydować się na tę formę przesyłki. Spanton dodatkowo zadba o odpowiednią personalizację tych produktów - mogą mieć one nadrukowany slogan, nazwę firmy czy też wytłoczone logo.

Komu przydadzą się usztywniane koperty?

Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej grubości kartonu i, ewentualnie również folii w środku, możliwe będzie zabezpieczenie przesyłki przed przemoknięciem oraz zniszczeniem. Będzie to znaczące dla osób, które pracują w księgarniach, wydawnictwach czy też antykwariatach i sprzedają swoje książki przez Internet. Oczywiście, odpowiednie opakowanie będzie kluczowe również, jeśli chodzi o drukarnie i firmy, które przygotowują wszelkiego rodzaju plakaty, broszury, ulotki czy zaproszenia, które następnie wysyłane są do klientów. Warto zaopatrzyć się w takie opakowania - jeśli klient zauważy zniszczenia, może złożyć reklamację, a wówczas to Wy ponosicie koszty.

Warto wspomnieć, że nasze koperty kartonowe posiadają wygodne zamknięcie na pasek kleju. W Spanton możliwe jest również zamówienie wariantu z perforowanym otwarciem oraz na rzepy – do wielorazowego użytku.